RONK AMULETT

  • Saadavus
  • Laost otsas
Amulett
Pentagram sümboolikaga
Messing
33,00 €

Kirjeldus

Ronk – nõidade lind

 Ronk – saladuste hoidja ning müstika ikoonlind. Ta on tarkuse ja praktilise maagia sümbol.

Ta on hingeline olevus -  pidev kaaslane, šamaani silmadega ja surnute maailma teejuht.

Ronk on väga tark lind. Ta saab loomadega hästi läbi, eriti hästi huntidega. Põhjas, kus ronkasid elab kõige enam, ei ole selline hundi ja ronga vaheline sõprus ebaharilik. Näiteks mõnes põhja hõimus on ronk siiani püha lind. Nähes jahimeest lendas ronk temaga kaasa, sest ta teadis, et jahimeest jälgides on lootust süüa saada.

Keskajal oli see lind Euroopas halbade uudistele ja surma endeks. Uskumuse järgi tähendas põllu kohal lendav vareste parv, et see põld kuulub nõiale. Usuti, et ronk annab selgeltnägemise võimed,  temalt saab paluda nõu õigete otsuste tegemiseks ning annab juurde kavalust ja tarkust.

Ronka iseloomustavat kaks kõige rohkem sümboliseerivat  asja on tema must värv ja kriiskav nutt. Kuna ronk toitub raibetest, siis on teda seostatud surma ning maagiaga, kuid samal ajal ka taevaga (seoses üldise lindude sümboolikaga). Ronka peetakse kolme maailma vahendajaks ning talle on omistatud tarkus ja ettenägelikkus.

Ronk – ühelt poolt sümboliseerib kurbust, aga teiselt poolt tarkust ja pikka iga.

Ronka samastati tihti saatanaga, mida seostati tema värvusega ja sellega, et ta surnute silmad välja nokkis. Ronga nägemist peeti ebaõnnestumise märgiks.

Ta sümboliseerib nutikust ja kavalust. Kreekas on ta pikaealisuse sümboliks, Indias aga surma ettekuulutaja. Keldi sõja ja surma jumalanna Mórrígani kujutati sageli vareste varjus. Vanas Testamendis oli ronk esialgu valget värvi. Kuid peale seda kui Noa saatis ta uurima, et kas vesi on juba hakanud taanduma, siis heade uudisteta tagasi lennates muutus ta sulestik mustaks.

Ronk on prohvetlik lind, kes suudab ennustada tulevikku. Tõenäoliselt on see tingitud asjaolust, et nad suudavad kopeerida inimkõne.

Seda ehet soovitan kanda ülima kaitse ja tarkuse sümbolina. Pentagram ja ronk oma koosluses toob oma kandjale ettenägelikkuse.