"Enne kui minu üle kohut mõistad, proovi mind armastada"

Meis kõigis elab igavene laps. Laps on vaba, avatud ja siiralt armastav ja huvi tundev. Kõik kogetakse läbi mängu, nutu ja rõõmu. Mõnikord on tore meenutada lapsepõlve vahvaid kogemusi ja hetki. Vahel võivad väiksed teod muuta kogu elu..Midagi vähetähtsat avaldab mõju millelgi olulisele.

Meie kõige suuremad õpetajad elus on lapsed- neid ei kammitse negatiivsus ega eelarvamused. Nad on siirad. Veetke lastega rohkelt aega ning te saate teada palju huvitavat nii iseenda kohta, suhtumise teistesse inimestesse ja ka avastate ümbritsevat uuest vaatenurgast.

Kõigile meile on sündides kaasa antud võime tunnetada ja kogeda. Kas olete märganud kuidas väikesed lapsed suhtlevad väljamõeldud sõbraga või hoopis näevad pimedas kedagi? See ei ole seoses nende elava kujutlusvõimega. Kuna last ei piira eelarvamused vaid vahetu siiras olek ja kontakt, seetõttu nad ei karda rääkida sellest mida nad näevad, kuulevad ja kogevad. See on omakorda seotud sellega, et hinged valivad teadlikult sellise lapse sõnumikandjaks ning juhivad teda andmaks oma kohalolekuga märku läbi nägemuste. Tavaliselt kaob see imeline võime kooli eaga umbes vanuses 7. Kuni selle vanuseni on laps vanemate bioväljas. See tähendab et ta võtab kuni selle eani üle kõik vanemate tunded emotsioonid, lootused ja ootused. Oleme kõik erinevad ja unikaalsed. Laske lastel olla nemad ise, ennekõike lapsed. Ärge mõistke neid hukka, nad peavad julgeks ja iseseisvaks kasvama. Andke vabadust läbi suunamise mitte keelamise.

Jätke meelde: enne kui minu üle kohut mõistad, proovi mind armastada.

Laps on vanemate ja kodu peegel. Jah, ta sünnib küll oma nägu ja oma teega aga kasvab vanemate käe ja silma läbi. Vanemad võivad lennutada kõrgustesse lapse kui ka suruda maha. Kui lapsed tunnevad pidevat kriitikat juba varajasest eas, pidevat maha tegemist ja mitte toetust, siis pole ime, et meil on nii palju rikutud noori hingi. Lõpetage võrdelmine ja asuge toetusele. Mingitel hetkeldel lapsed murduvad, kaotavad usu endasse ja oma individuaalsusesse. Julgustage ja kuulake oma lapsi. Laps on teie eluaegne sõber! Kasvagu meie tulevased lapsed julgete ja vabadena. Andke ja pakkuge neile õnnelik lapsepõlv ja see on tänapäeval mitte asjade rohkuses vaid tähelepanus! Tähelepanu, kallid vanemad.

Andke neile võimalus valida ja otsustada-sellega valmistate teda ette tulevaseks eluks, kus ta suudab enda eest seista ja viia ellu oma unistusi. Iga taassünd on kogemus ja õppetund, mis on meile mõeldud vaimseks kasvamiseks. Me mõjutame üksteist, kuigi me isegi ei mõtle sellele enne, kui aeg on tagasi vaadata...

Hoidke ühte ja armastage oma perekonda!

Teie, Marilyn